Generations & Gender Programme se rozrůstá a pokračuje dále

Generations & Gender Programme (GGP) se rozrůstá a pokračuje dále.

3. 9. 2016 Martin Lakomý

Projekt GGP v posledních letech prožíval mírnou krizi, kdy byly koordinační tým i řada národních týmů vystaveny podfinancování a jejich aktivity tak trpěly klesajícím množstvím pracovních sil i úsilí. Například v České republice proběhl sběr dat naposledy v roce 2008. Tato krize by však s novým zajištěním fungovaní a dynamického rozvoje projektu měla být postupně zažehnána. Data sbíraná v rámci GGP jsou přece jen příliš cenná a jinde v podobném rozsahu nevznikají - proto se nakonec podařilo prosadit vitálnější a lépe organizované pokračování projektu, ve kterém může počet aktivních zemí brzy stoupnout i na dvojnásobek. Jako hostující instituce českého GGP byla potvrzena Masarykova Univerzita, která bude rozvíjet intenzivní spolupráci na projektu s Univerzitou Karlovou.