Covidový očkovací paradox: Vzdělaní lidé důvěřují očkování nejméně ze všech, očkování proti covid-19 však podporují nejvíce

23. 11. 2021

V prosinci 2020, kdy vrcholila pandemie covid-19, výrazně klesla v porovnání s rokem 2018 důvěra v očkování. Nižší důvěru k očkování mají spíše osoby s vyšším vzděláním a vyšším příjmem. Zcela opačné pravidlo ale platí u ochoty k očkování proti onemocnění covid-19: čím vyšší mají lidé vzdělání, tím vyšší je i jejich vůle nechat se proti covid-19 očkovat.

Tato zjištění plynou z pilotní studie výzkumu Současná česká rodina. Spolupracují na něm vědci Masarykovy univerzity a Univerzity Karlovy a je coby projekt č. TL03000338 realizován za finanční podpory Technologické agentury ČR v rámci Programu ETA.

Více se dočtete na webu Masarykovy univerzity nebo v nové tiskové zprávě: